Publikacje

Filip Chajzer, ambasador akcji „Mali Ratownicy”:

Pomaganie uzależnia.

Program „Mali Ratownicy” stworzyła marka Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcja kierowana jest do dzieci, które w ramach działań edukacyjnych dowiadują się, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. To niezwykle ważne przedsięwzięcie, które w długoletniej perspektywie ma przyczynić się do kształtowani pożądanych postaw społecznych.

Przeczytaj wywiad z Filipem Chajzerem

Dowiedz się jak zdobyć supermoc!

Kiedy zdarzy się wypadek, każda minuta jest na wagę złota, bowiem od niej może zależeć czyjeś życie. Warto zachować spokój i koniecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, zanim przyjedzie karetka pogotowia ratunkowego. Najważniejsze jest jednak opanowanie, które pozwoli na prawidłowe działanie krok po kroku.

Dowiedz się więcej

Poznaj sposób, w jaki każdy może zdobyć supermoc!

Troska o ludzi jest priorytetem marki Volkswagen. To między innymi oznacza dbałość o ich bezpieczeństwo. Nie tylko dostarczamy na rynek niezwykle bezpieczne, dbające o kierowcę, pasażerów i pieszych samochody, ale staramy się także dostrzegać i rozwiązywać ogólne problemy związane z bezpieczeństwem. Dziś w Polsce takim problemem jest niska znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Tylko 11% dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie: „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada: „Zdecydowanie tak”.

Dowiedz się więcej

Zostań superbohaterem – to wcale nie jest takie trudne!

Nauka pierwszej pomocy wcale nie musi być nudna i niezrozumiała. Już przedszkolaki chętnie poznają jej zasady i dowiadują się, jak reagować w chwili zagrożenia. Pomóżmy im w tym. Dzieci poznają świat poprzez zabawę. W ten sposób również kształtują określone postawy i zachowania. Jest to dla nich zupełnie naturalne. Warto wykorzystać to, ucząc ich zasad pierwszej pomocy i reguł poruszania się po drogach.

Dowiedz się więcej